به هردنبیل ترین خوش آمدید!


این روزها وقتی که وارد سایت بالاترین می شویم، دو منظره متضاد می بینیم:

tazad

بالای صفحه فیلتری است که آدم با دیدنش خیال می کند وارد سایتهای جمهوری اسلامی شده است و محتوایی صفحه اول چنانستکه گویی وارد سایت پورن شده ایم! این دو صحنه متضاد ولی محصول یک چیز است: کودتای 28 آذر 1389! کودتایی که بخاطر اعمال فیلترینگ و با بستن حساب 300 کاربر شروع شد، کاربرانی برجسته که مولد محتوا بودند و بالاترین با بی احترامی تمام به کسانی که معروفیتش از ایشان بود، حسابشان را بست، در عوض بی قانونی را خود رویه کرد!؟ می پرسید چگونه؟ اول از همه با بستن غیرقانونی حساب این کاربران! دوما با نامحدود کردن دعوتنامه ها، بگونه ای که کاربران هیچ لزومی برای رعایت قانون نمی بینند چرا که می دانند بعد از بسته شدن حسابشان براحتی می توانند حسابی دیگر بسازند! نامحدود کردن دعوتنامه ها، گرچه باعث 1.5 برابر شدن تعداد حسابهای کاربری در بالاترین شده است:

afzayesh karbar

ولی در عمل، نتوانست جای 300 کاربری که حسابشان بسته شد را پر کند و برعکس بالاترین روز به روز بدتر می شود تا جایی که برخی شارلاتان! با جور کردن دعوتنامه های متعدد، لینکهای سکسی – تجاری می فرستند تا درآمد کسب کنند!

از طرفی، بی احترامی و بی اعتنایی بالاترین به کاربرانش بحدی رسیده است که اگر مشکلی برای کاربری پیش آید و یا اشتباها حسابش توسط بالایارها بسته شود، مسئولین بالاترین هیچ توجهی به ایمیلهای اعتراضی کاربران نمی کنند و دیگر تعامل دو سویه میان کاربر و مسئولین این سایت وجود ندارد مگر در موارد خاص و برای از ما بهتران! اجرای سلیقه ای قوانین توسط بالایارها نیز همیشه، مورد اعتراض کاربران بوده است که نمونه ای از این دخالت دادن سلیقه سیاسی در تصمیم گیری بر من روا شده است و حساب مرا 28 روز بستند!

2

هفتم فوریه لینک زیر را ارسال کردم:

https://balatarin.com/permlink/2013/2/7/3256382

من طبق ماده پنج (1) مرامنامه بالاترین(2)، تیتر «ولایت نخبه ها در اندیشه شاپور بختیار» را از متن مقاله انتخاب کردم. دو سه ساعت بعد از ارسال لینک از آنجایی که دیدم بازدید مطلبم کم بوده است، تصمیم گرفتم که طبق اختیاراتی که سایت بالاترین به لینک گذاران برای ویرایش کردن لینک ارسال شده تا 4 ساعت پس از ارسال لینک داده است، تیتر بهتری برای لینکم پیدا کنم و تیتر «مردم ایران از دید شاپور بختیار: چهل میلیون خر!» را از این پاراگراف مقاله انتقاب کردم:

«نظر به اینکه داغ شکست سختی را که به منظور دستیابی به نخست وزیری نتوانسته هضم کند، مردم را خر و بیچاره محسوب کرده  و از فرطِ عصبانیت از خمینی به مردم توهین کرده و می گوید: « مردی که [یعنی خمینی ن] چهل میلیون آدم بدخت و بیچاره و دور از سیاست را خر کرده بود، چکار می شود کرد؟» و متوجه نیست که، خوب اگر تمامی ملت خر شده بود، شما هم یا خرسوار بودید و یا می خواستید نخست وزیرخران بشوید و یا اینکه شما می خواستید خودکشی کنید که کردید؟»

فردای آن شب وقتی که خواستم وارد حسابم در بالاترین شوم، این پیام موجب حیرتم شد:

«ورود شما موفقیت‌آمیز نبود. حساب شما موقتا {28 روز !} توسط سیستم اتوماتیک بالاترین یا مدیریت سایت به دلیل تغییر عامدانه عنوان لینک پس از رای گرفتن بسته شده است.»

من هر چه در مرامنامه بالاترین گشتم، قانونی در مورد این که پس از کسب کردن رای (حتی تعداد رای ها را هم مشخص نکردند!) نباید «عامدانه» تیتر را تغییر داد نیافتم! در حقیقت، متاسفانه چون لینک من با ذاعقه سیاسی بالایار سازگار نبود، با نقض صریح قوانینی که خود وضع کرده اند، مرا از بیان عقایدم در مورد استقلال و آزادی و تبلیغ راه دکتر مصدق و نقد کرن امثال شاپور بختیار محروم کرد! البته طبق معمول بالاترین به ایمیل اعتراضی که برایشان ارسال کردم و از ایشان توضیح خواستم پاسخی ندادند!

در حال حاضر، خواسته مشخص من این است که بالاترین، برای این که شائبه این که بالایار های محترم نیز همچون ولی فقیه و شاهنشاه، صاحب ولایت مطلقه بوده و اختیار «حکم حکومتی» دادن را دارند؛ برطرف گردد، ماده قانونی از مرامنامه خود، که با استناد به آن، حساب من 28 روز بسته شد را اعلام کند یا ضمن عذرخواهی از من، با بالایار متخفلی که به جای اجرای مرامننامه بالاترین، اقدام به اعمال سلیقه سیاسی کرده است، برخورد گردد.

اگر مدیریت بالاترین از کاربرن انتظار احترام به مرامنامه این سایت را دارد، باید دو مسئله را برای این کاربران روشن سازد:

1- مدیریت بالاترین باید نشان دهد که خود نیز به این مرامنامه عمل نموده و از اعمال سلیقه و  اعمال ولایت بر کاربران می پرهیزد.

2- مرجع شکایت از بالایارهای متخلف کجاست و چه  مجازات هایی برای این بالایارها در نظر گرفته شده است؟

کاربران محترم بالاترین حق دارند پاسخ این ابهامات را بدانند.

 پی نوشته ها:

1-  ماده پنج: عنوان و خلاصه هر لینک باید به زبان فارسی باشد اما محتوای سایت لینک داده شده میتواند زبانی غیر از فارسی داشته باشد. عنوان و خلاصه‌ی هر لینک باید مستقیما مربوط به آن باشند و عاری از نظر شخصی شما. بهترین و تنها جا برای نظر شخصی شما بخش نظرها است.

2- http://rules.balatarin.com

Advertisements

One response to this post.

  1. جناب، اگر خر نبودیم که ۹۸ در صد ما به جمهوری خمینی رای دادیم و صورتش را در ماه دیدیم پس چه بودیم؟ (اگر فرض کنیم که این حرف را بختیار واقعا زد)

    پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: