اقرار صریح یک چهره شاخص اصلاح طلب: ما با مردمی که در خیابان حضور پیدا کردند و همه چیز را به هم ریختند هیچ نسبتی نداریم


مصطفی کواکبیان، از چهره‌های اصلاح‌طلب گفت که ما با سران جنبش سبز و نیز مردمی که در خیابان حضور پیدا کردند و «همه چیز را به هم ریختند» هیچ نسبتی نداریم. وی اضافه کرد که میرحسین موسوی و کروبی لیدر ما نیستند و اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس شرکت خواهند کرد.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس و چراغ سبز شورای نگهبان و مقامات حکومتی به اصلاح‌طلبان برای گرم کردن تنور انتخابات، برخی از اصلاح‌طلبان از این موضوع استقبال کرده و همانطور که حاکمیت خواسته است، علاوه بر محکوم کردن جنبش سبز، با سبزها نیز صریحا مرزبندی میکنند.

به گزارش آفتاب مصطفی کواکبیان، دبیر کل حزب مردم‌سالاری و از چهره‌های اصلاح‌طلب در گفتگو با تهران امروز، ضمن محکوم کردن اقدامات میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفت که آنان لیدر اصلاح‌طلبان نیستند.

آقای کواکبیان با اشاره به اینکه هنگام انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ از میرحسین و کروبی حمایت کرده است گفت که این حمایت با ماجراهای پس از انتخابات و حضور مردم در خیابان و تبدیل شدن سران سبز به «سران فتنه» پایان یافت.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه فقط «اصلاحات را در خط امام قبول داریم» اضافه کرد: «ما با هیچ‌کدام از آنهایی که در خیابان‌ها به آتش زدن و به‌هم زدن همه چیز پرداختند و با این اعمال در کشور اختلال و آشوب ایجاد کردند نسبتی نداریم بلکه مخالف هم هستیم. ما از همان اول هم تاکید کردیم اینها در زیر هر نامی چه جنبش سبز و چه اصلاح‌طلب که دست به چنین اعمالی زده باشند یک مشت آدم برانداز هستند و ما با هر کسی که به‌دنبال براندازی باشد مخالفیم.»

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه اصلاحات فقط در چارچوب نظام معنی دارد گفت که «ما اصلاحاتی را پیگیری می‌کنیم که براندازانه نیست و با اینگونه اقدامات [فتنه] هم مخالف هستیم.»

کواکبیان همچنین دورنمای فضای انتخابات آتی مجلس را هم بسیار خوب توصیف کرد و گفت اگر این فضایی را که اصول‌گرایان ترسیم می‌کنند تحقق پیدا کند، «ما بدون هیچ منعی در این انتخابات شرکت خواهیم کرد.»

وی تصریح کرد: «در انتخابات پیش رو اصولگرایان قطعا متحد نخواهند بود. لذا فضا برای فعالیت اصلاح‌طلب‌ها نه تنها سخت‌تر نیست بلکه فضای بهتری هم است. من معتقدم که رد صلاحیت‌هایی شبیه مجلس هفتم نخواهیم داشت.»

اشاره آقای کواکبیان به موضع‌گیری‌های اخیر اصول‌گرایان و نیز شورای نگهبان است که در سخنان خود به اصلاح‌طلبان چراغ سبز حضور در انتخابات آتی مجلس را نشان دادند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری در ادامه سخننان خود با اشاره به همکاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اصولگرایان اظهار داشت که این همکاری برای بهتر برگزار شدن انتخابات قطعا صورت خواهد گرفت، «اما ائتلافی بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان درمقابل جریان انحرافی بوقوع نخواهد پیوست.»

این چهره اصلاح‌طلب در پایان سخنان خود تلویحا فعال شدن ستادهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات آتی مجلس را تایید کرد و گفت برخی از تکنوکرات‌های دولت خاتمی و هاشمی برای شرکت در انتخابات فعال شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه لیست انتخاباتی آتی اصلاح‌طلبان تماما از نیروهای تکنوکرات اصلاح‌طلب نخواهد بود افزود: «ما سعی می‌کنیم در لیست نهایی از این افراد هم استفاده کنیم ولی این به معنای این نخواهد بود که جریان احزاب عنان اختیاراتش را به تکنوکرات‌ها خواهد داد.»

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که سه نفر از چهار کاندیدای حاضر در این رقابت، حاکمیت را به تقلب گسترده در این انتخابات متهم کردند، حوادث خونینی در ایران رخ داد که تقریبا فضا را برای برگزاری هرگونه انتخابات دیگری به محاق برد. به‌طوری که طی دو سال گذشته برخی از انتخابات لازم‌الاجرا به دلیل وجود همین فضا به تعویق افتاد و حتی رسانه‌های نزدیک و افراطی وابسته به دولت هم سخنی از برگزاری انتخابات به میان نمی‌آوردند.

اما پس از آخرین حضور مردم در خیابان در ۲۵ بهمن سال ۸۹ و نیز حبس خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، به نظر می‌رسد مجددا جمهوری اسلامی در تلاش است تا با استفاده از حضور همیشگی اصلاح‌طلبان، به انتخابات آتی مجلس که در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، رونقی دوباره ببخشد.

منبع: خودنویس

Advertisements

14 responses to this post.

 1. ,,,,,,,,,,,,,, all of them are Mozdor …. now since the regime is getting weaker and weaker, each one of them try to do «KISS ASS» for power in order to keep the «Islamic REgime» in order to not get arrest and bring to the justic … is to late …. you all islamic Mozdors and gozo … all of you … you all murdered our people and people of Iran will bring all of you to justice … down with entire ani-islami regime !!!!!

  پاسخ

 2. Posted by bardia on ژوئن 29, 2011 at 9:14 ب.ظ.

  خاک بر سر مزدورت که برای قدرت داری خودت را جر میدی بذبخت برای نماینده شدن حاضره شرافت را زیر پا بپذاره

  پاسخ

 3. اولا شما به هیچ مجه نماینده اصلاح ظلبان نیستید
  در ثانی بااین ترفند ها کور خوانده اید اگر بخواهید مردم را پای صندوق های رای بکشید زکی

  پاسخ

 4. khak to saretoon bokonan. shoma ham donbale ghodrat va sandali hastin ve dardetoon keshvar va mardoon nist. nang ber shoma.

  پاسخ

 5. Posted by mmahamad on ژوئن 30, 2011 at 7:09 ق.ظ.

  .. به قبر خمینی و هیکل ولی فقیه علی گدای روضه خان…..

  پاسخ

 6. ما هم با تو نسبتی نداریم. دلتو اگه خوش کردی که رای میاری به قول قدیمیا صنار بده آش به همین خیال باش….

  پاسخ

 7. Posted by میثم on ژوئن 30, 2011 at 12:36 ب.ظ.

  ما هم نمی گوییم مردم شریف ایران با شما کوچکترین نسبتی دارند. لعنت و نفرین خدا و مؤمنان بر نظام منحوسی که امثال تو به هر قیمتی، حتی به بهای ریخته شدن آبروی اسلام و هتک حرمت مسلمانان قصد حفظ آن را دارید، نظامی که نام اسلام را یدک می کشد و در واقع به کام مشتی مفتخور بیعار است که می خواهند تا دنیا دنیاست خودشان و نسل هایشان در چراگاه های بی در و پیکر آن بچرند.

  پاسخ

 8. Posted by ناصر .ن on ژوئن 30, 2011 at 1:25 ب.ظ.

  1-ایشان شکر زیادی میل فرموده اند.
  2-ایشان عامل نفوذی بوده وهستند.
  3-ایشان جه بخواهند چه نخواهندامروز میرحسین موسوی رهبر اصلاحات میباشد.
  4- ایشان بهتر است تشریف ببرندو کشک خودرا بسایند.

  پاسخ

 9. Posted by کیان مغان اوغلی on ژوئن 30, 2011 at 3:47 ب.ظ.

  تنها چیزی که می توانم بکویم این است که (تف به شرف و وجدانت) پست وبی شرف با آنهائی که در خیابانها شهید شدند و در بازداشتگاهها مورد تجاوز قرار کرفتند هم هیچ نسبتی ندارید شما فقط میراث خواریید. آدم حقیر این خوش خدمتی وپاچه خواری برای چیست ؟جزء این است که به تو برای بار دیگر اجازه حضور در انتخابات را بدهند نیست ؟ پس این خونهای به ناحق ریخته شده چی؟ بی شرف تر از تو و خاتمی و امثال شما عکس توی شناسنامه تان است. خدایا چه می شد این نوشته را یکی از این بی شرفها می خواند و دل من آرام می گرفت. تف به شرف نداشته تان

  پاسخ

 10. Posted by tonemahi on ژوئیه 1, 2011 at 6:18 ق.ظ.

  اتفاقا خوب شد در این مقطع حساس اینا حرف زدن.مردم ما خوب فهمیدن که 76 چه اشتباهی مرتکب شدن

  پاسخ

 11. Posted by فرمیسک ژیان on ژوئیه 2, 2011 at 6:46 ب.ظ.

  بگو آخر بدبخت مفلوک ! تو که دربرابر کروبی وموسوی وخاتمی ورفسنجانی ،عددی نیستی و دستمال توالتت میکنند،پس چرا پیه ی اینهمه بی شرافتی را به خودمیمالی ،بدبخت !
  نامی کثیف ازتووخامنه ای و…… در اذهان مردم وتاریخ ایران میماند.

  پاسخ

 12. کی تو و امثال تو را قبول داره، نخودچی آش
  ملت ۸۰ میلیونند و شما چند نفر مزدور که به همین زودی همان کاری را با شما می کنیم که شما توی سیاچالها با بچه های ایران زمین کرید

  پاسخ

 13. Mother fucker ,,,
  Ass Hole ,

  پاسخ

 14. Posted by ashna on اوت 8, 2011 at 11:03 ب.ظ.

  bi sharaf

  پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: