هشدار!: سکوت در راهپیمایی 22 خرداد، بخشی از نقشه مشترک خامنه ای و اصلاح طلبان است!


1  محمد خاتمی: اگر ظلمی شده است که شده است، همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم. اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود، و ملت هم بر ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می گذرد.

منبع: بی بی سی فارسی
2 علی شکوری راد: آنچه اکنون در مورد طیف های نزدیک به آقای احمدی نژاد دیده می شود، اتحاد تاکتیکی بین “اپوزیسیون ضد نظام”و طیف نیروهای نزدیک به آقای احمدی نژاد است.

منبع: بی بی سی فارسی
3 علی شکوری راد: تنها یا مؤثرترین پتانسیل موجود در جامعه برای آنکه جنبش سبز را به صورت کم هزینه و مسالمت آمیز به نتیجه برساند، آقای هاشمی رفسنجانی است، به این صورت که برود با رهبری گفتگویی را برقرار کند و بتواند رهبری را مجاب کند که به خواسته های “حداقلی” مطرح شده، چراغ سبز نشان دهد.

منبع: ملل نیوز
4 رجب علی مزروعی در گفت و گو با برنامه “صفحه دو” ی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی گفت که “مصالحه!” همواره یکی از راهکارهای چهارگانه جنبش اعتراضی ایران، موسوم به جنبش سبز بوده است.

منبع: بی بی سی فارسی

5 جــرس: در آستانه بیست و دوم خرداد و فرارسیدن دومین سالگرد آغاز اعتراضات جنبش سبز، شورای هماهنگی راه سبز امید بیانیه ای در پاسداشت خاطره زنجیره سبز انسانی و روزهای فراموش نشدنی خرداد ماه صادر کرد و ضمن دعوت مردم به پیوستن در “راهپیمایی سکوت”! در پیاده روهای خیابان ولی عصر حد فاصل میدان ولی عصر تا میدان ونک ساعت ۶ تا ۸ بعد از ظهر روز ۲۲ خرداد، تاکید کرده است: ” سکوت مطلق “!!! در طول برگزاری راهپیمائی حاکم خواهد بود

منبع: جرس

***

این مواضع ولایتمدارانه و ضد براندازانه “اصلاح طلبان” به هیچ وجه تازگی ندارد، اصولا وقتی که کسی خود را در باند جمهوری اسلامی “اصلاح طلب” مینامد، معنایش این ست که قبل از هر چیز باید باند جمهوری اسلامی بر ایران حاکم باشد تا بعد بشود با اصلاحات، آن را به دوران طلایی دهه 60 !!! بازگرداند.
اصلاح طلب بودن، ضد براندازی ست و اگر باند جمهوری اسلامی فروبپاشد، هویت اصلاح طلبان از میان میرود.
در واقع، حیات گروه های اصلاح طلب، به حیات باند جمهوری اسلامی گره خورده است. (در صورت نادرست بودن گفته های من، اصلاح طلبان به راحتی میتوانند آن را تکذیب کنند و در این صورت، من از آن ها عذرخواهی خواهم کرد).
اکنون که اصلاح طلبان، به درستی باند جمهوری اسلامی را در سراشیبی سقوط میبینند، با تمام قوا وارد صحنه شده اند که این باند را از سقوط حتمی نجات داده و حقانیت را به آن بازگردانند.
اصلاح طلبان بر پایه این استراتژی، دو تاکتیک مشخص را دنبال میکنند:
تاکتیک اول، منفعل و خانه نشین کردن مردم:
به یاد داشته باشیم که مردم هشدار داده بودند که “کروبی (و موسوی) دستگیر بشه، ایران  قیامت میشه”! ، اما بلافاصله پس از حبس شدن این دو، شورای هماهنگی راه سبز امید، مثل قارچ از زمین رویید و ادعای رهبری جنبش را کرد و با “هدایت” کردن خشم مردم درمسیری که هیچ خطری برای باند حاکم نداشته باشد، مردم را به خانه های شان فرستاد و حبس آقایان موسوی و کروبی الان به عنوان یک واقعیت، توسط مردم پذیرفته شده است!.
الان هم در آستانه سالگرد کودتا، همین برنامه دنبال میشود.
اصرار شورای خودخوانده هماهنگی راه سبز امید; بر “سکوت مطلق”! در تظاهرات سالگرد کودتا، علاوه بر نگرانی اصلاح طلبان از فاش شدن نظرات براندازانه مردم، هدف دراز مدتی را هم دنبال میکند که همانا بی اثر کردن تظاهرات و تضعیف اعتراضات و فرسایش و خالی شدن تدریجی انرژی مردم و در نهایت، خانه نشین کردن آن ها میباشد.
تاکتیک دوم، القای این که باند جمهوری اسلامی و خامنه ای کاملا سالم هستند و تمام مشکلات از احمدی نژاد است:
اصلاح طلبان تمام تبلیغات خود را بر روی القای این دروغ بزرگ متمرکز کرده اند که باند جمهوری اسلامی و ولی فقیه اش ( خامنه ای) هیچ ایرادی ندارند و تمام مشکلات و بدبختی های ملت فقط و فقط از احمدی نژاد است (احمدی نژادی که حتی قدرت تعیین وزیر خود را  نیز ندارد!) و قصد شان این ست که با قربانی کردن او، رژیم و خامنه ای را نجات داده و حقانیت از دست رفته را به آن ها بازگردانند.
خامنه ای هم دقیقا همین طرح راه دنبال میکند، او نیز میخواهد با انداختن تمام تقصیر ها بر گردن تدارکاتچی منصوبش (احمدی نژاد) و قربانی کردن او، خود و رژیم فاسدش را نجات دهد.
در واقع اتحاد عجیبی بین خامنه ای و اصلاح طلبان به وجود آمده است که به نظر هم نمیرسد که تصادفی باشد.
واقعیت این است که اگر چه خامنه ای اصلاح طلبان را از رانت سیاسی حضور رسمی در رژیمش محروم کرده است، اما اصلاح طلبان هنوز هم در باند جمهوری اسلامی از رانت های اقتصادی ویژه ای برخودار هستند که به هیچ وجه حاضر نیستد که با تغییر رژیم و برقراری یک نظام دموکراتیک در ایران، آن رانت ها را از دست بدهند.

***

پیشنهاد های نگارنده برای خنثی کردن برنامه های خامنه ای و اصلاح طلبان:
من دو راه حل پیشنهادی کوتاه و بلند مدت برای برون رفت از دور باطلی که خامنه ای و اصلاح طلبان برای مردم ایجاد کرده اند دارم:
راه حل کوتاه مدت:
شورای خودخوانده هماهنگی راه سبز امید، به خوبی از این حقیقت آگاه است که اگر مردم در تظاهرات شعار دهند، این شعار ها کاملا ساختار شکنانه و بر ضد اصل رژیم خواهد بود، از این رو، اصرار دارد که اگر هم تظاهراتی برگزار شود، با “سکوت مطلق” همراه باشد تا اصلاح طلبان بعدا بتوانند آن را به نفع خود و رژیم و خامنه ای مصادره به مطلوب کرده و ادعا نمایند که تنها خواسته مردم این ست که خامنه ای، تدارکاتچی اش (احمدی نژاد) را تغییر دهند و بعضی از زندانیان سیاسی “خودی”! را نیز آزاد نماید.
راه حل بسیار ساده مقابله با این نقشه شوم این ست که سالگرد کودتا را به روز فریاد اعتراض تبدیل نماییم.
دادن شعار های ساختار شکنانه و ضد باند جمهوری اسلامی; و همچنین هشدار دادن به سازش کاران، به کلی نقشه سازش کاران برای مصادره کردن این تظاهرات به نفع خود و خامنه ای و باند جمهوری اسلامی را خنثی خواهد کرد.
راه حل بلند مدت:
ما اول باید ببینیم که آلترناتیو مورد مطلوب مان برای باند جمهوری اسلامی چیست و پس از آن، متناسب با آلترناتیو مورد نظر مان، افرادی برای تشکیل شورای رهبری برای سازماندهی اعتراضات و برگزاری رفراندوم آزاد انتخاب نماییم.
اگر آلترناتیو مورد نظر مان برای جمهوری اسلامی، جمهوری اسلامی  و بازگشت به راه خمینی و دهه سیاه 60 و اجرای قانون اساسی ای که طبق اصل 110 آن، اختیارات ولی فقیه “مطلقه”! است; باشد، قطعا بهترین گزینه اصلاح طلبان خواهند بود، اما اگر هدف دیگری داریم، قطعا باید به سراغ کسانی برویم که با ما هم هدف باشند، این کاملا غیر منطقی ست که ما مخالف باند جمهوری اسلامی باشیم ولی رهبران مان معتقد باشند که “اتحاد تاکتیکی بین «اپوزیسیون ضد نظام»! و طیف نیروهای نزدیک به آقای احمدی نژاد است”!.
در پایان، دو نقل قول افشاگرانه از آقای بنی صدر می آید که دلیل گرفتن مواضع همراه با “بصیرت”! اصلاح طلبان ظرف چند هفته اخیر را مشخص میسازد:
دیروز شنیدم که آقای خاتمی با آقایان موسوی و کروبی گفتگو کرده تا آنها مقداری کوتاه بیایند تا بشود آنها از این وضعیت خارج بشوند که آقای موسوی نپذیرفته، آقای کروبی هم در موضع خود باقی مانده است!

منبع: رنگین کمان

این طور که به من از داخل گفته اند، آقای خاتمی هنوز بر این باور است که آقای خامنه ای ناگزیر است که به طرف اصلاح‌طلبان بیاید و آقای خاتمی به دوستانش گفته که شما عجله نکنید، مواضع نرم داشته باشید تا آقای خامنه‌ای بتواند به   طرف شما بیاید و دوباره کشور را تحویل شما بدهد!.

منبع: خودنویس

Advertisements

2 responses to this post.

  1. مرگ بر افراطیون…
    البته شماهم شامل میشوید…
    زنده باد اصلاحات…

    پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: